Autopirkimas.lt

Patarimai perkant automobilį

Jul
03

Chip tuning

Posted by admin

Atsiradus varikliams su elektronine kuro įpurškimo sistema, kurią valdo kompiuteris, atsirado ir galimybė koreguoti valdymo procesą, pakeičiant programą esančia variklio kompiuteryje.

“Chip” – mikroschema, “tuning” – derinti. Pirmiesiems variklio valdymo kompiuteriams populiariausias būdas tobulinti variklio programą buvo, keičiant atminties mikroschemą (chip’ą).

O šiuo metu modifikacijas galima atlikti naudojant tik spec. programinę įrangą ir prietaisus. Dabartinės technologijos leidžia keisti kompiuterio atmintį neišėminėjant mikroschemų iš kompiuterio ir daugeliu atveju net neišimant kompiuterio iš automobilio.

Variklio galios didinimo pobūdis priklauso nuo variklio tipo: turbo dyzelinio, turbo benzininio ir atmosferinio (variklis be turbinos). Atitinkamai skiriasi technologijos ir tuning’o principai.

Ką duoda “chiptuningas”?

– Galią, ekonomiją (didesnį sukimo momentą, turintis variklis sunaudoja mažiau kuro, išjudindamas tą patį automobilo svorį), geressnę akseleratoriaus reakciją, saugų lenkimo manevrą ir kas svarbiausia nepaprastai malonų važiavimą.

Lietuvoje chip tuning’u užsiema tik kelios firmos:

http://www.galingas.lt

http://www.vimota.lt


Kainas galima pažiūrėti jų svetainėse. Žinoma jos nėra mažos, bet mano manymu ši paslauga yra verta tų pinigų. Pats vairuoju taip pat pačipuotą automobilį, tik deja ši paslauga nebuvo pirkta Lietuvoje. Naudojausi http://www.superchips.co.uk paslaugomis. Kaina gaunasi šiek tiek didesnė, negu perkant šią paslauga Lietuvoje, tačiau pats procesas yra žymiai paprastesnis ir greitesnis. Ši firma jums atsiunčia įrankį (siunčia per DHL express, taigi siuntinį gaunat sekančią darbo dieną), kuriame jau yra įrašyta programa. Lieka tik prijungti jį prie automobilio OBDII jungties ir sekti instrukcijas (užima apie ~20 minučių, laikas gali svyruoti priklausant nuo pačio automobilio). Rezultatai stulbinantys. Visas galių kreives, visiems automobiliems galite rasti jų oficialioje svetainėje.

Tuning files – daugiau apie ECU tuning’ą.

  1. barakudins Said,

    esu cipaveses vimotoj pasata savo… prieskaistu neturiu, galios padidejimas ryskus 🙂 bet del ekonomijos tai nelabai

  2. Jose Ignazio Said,

    Ne ten cipavai barakudinai 🙂 Is vimotos likes tik vardas jau ilga laika. Nusivyliau, aiskinau kad yra blogai padarytas darbas, jis nepasiziurejes masinos telefonu aiskina kokia lieva masina pas mane (Renault dci). Ir taip n. Be man vienam. Pats dirbu autoservise, pagal kitu nuomones galiu pasakyti kad Kaune nera kur normaliai chipuotis masina.

  3. User Said,

    Pritariu Jose. Vimota sitoj srity jau senokai nusivaziave. Kaip sakoma, pradejo dirbt na kolichestva, ne na kachestva.

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.