Autopirkimas.lt

Patarimai perkant automobilį

Jan
30

Kaip automobilius perka lietuviai?

Posted by admin


Daugeliui automobilių pirkėjų Lietuvoje prireikia daugiau nei mėnesio, kol jie išsirenka norimą transporto priemonę. Dažniausiai vairuotojai iš anksto apsisprendžia kokios mašinos nori ir pradeda jos paieškas internete, rodo automobilių pirkėjų apklausa.

Du trečdaliai tiek naujų, tiek naudotų automobilių pirkėjų paieškas pradeda internete ir tik 8 proc. pirmiausia keliauja apsidairyti į automobilių turgų, rodo transporto skelbimų portalo Autoplius.lt surengta apklausa.

Net 43 procentai naujų automobilių pirkėjų į salonus užsuka jau tvirtai apsisprendę, kokios modelio mašinos nori. 34 proc. ieškančių naudoto automobilio iš anksto yra apsisprendę, kokią mašiną pirks. Ir net 9 iš 10 apklausos dalyvių žino ar bent jau turi kelis variantus, kokį automobilio modelį norėtų įsigyti.

„Tai reiškia, kad markės ir modeliai pasirenkami prieš pradedant aktyvią automobilio paiešką. Pirminį pasirinkimą įtakoja Lietuvos gatvėse matomi automobiliai, artimųjų ir draugų patarimai ar atsiliepimai“, – sakė Viktoras Daukšas, Autoplius.lt vystymo vadovas.

Kas penktas naudoto automobilio pirkėjas yra naujokas – iki šiol neturėjęs transporto priemonės, naują automobilį perka tik 9 procentai nepatyrusių vairuotojų.

14 proc. apklausos dalyvių, kurie įsigijo naudotą automobilį, teigė, kad turima mašina sugedo, 13 proc. planavo sumažinti kuro sąnaudas, 11 proc. pagrindine priežastimi įvardijo geresnes saugumo ir komforto savybes. Tik 7 proc. teigė, kad ekonominės sąlygos leido buvusią transporto priemonę pasikeisti į geresnę.

Naujų automobilių pirkėjų svarbiausių priežastys – kitokios. Po noro turėti naują automobilį, kita priežastimi pirkėjai įvardijo mažesnes kuro sąnaudas (16 proc.), po 15 proc. – geresnes saugumo ir komforto savybes, taip pat ekonomines sąlygas, kurios leido buvusį automobilį pasikeisti į naują.„ Pagrindinė automobilio pirkimo priežastis – noras atsinaujinti. Taip atsakė 23 proc. naudotų ir 27 proc. naujų automobilių pirkėjų “

Vis dėlto pagrindinė automobilio pirkimo priežastis – noras atsinaujinti. Taip atsakė 23 proc. naudotų ir 27 proc. naujų automobilių pirkėjų.

„Automobiliai dažnai yra komforto ir įvaizdžio dalis, todėl naturalu, kad pagrindinė automobilio pirkimo priežastis yra noras atsinaujinti. Įdomu tai, kad noras įsigyti naujesnę transporto priemonę yra kone dvigubai svarbesnė priežastis nei mažesnės kuro sąnaudos“, – sakė V.Daukšas.

Beveik ketvirtadalis lietuvių automobilį nusiperka per savaitę, kai tik pradeda aktyviai ieškoti. Kitiems prireikia mėnesio ar dar daugiau laiko.

„Vertinant pagal naujų ir naudotų automobilių pardavimo santykį, lietuvius galime pavadinti labai praktiška ir ekologiška tauta – net 97 proc. parduodamų automobilių yra naudoti ir jais važinėjama vidutiniškai 6 metais ilgiau nei ES vidurkis“, – šyptelėjo V.Daukšas.

Straipsnis paimtas iš autoplius.lt

  1. automobiliu nuoma Said,

    Tirkai taip, automobilių pirkimas kartais pasidaro vos ne mados reikalu. Vietoj to, kad žmogus uždirbantis 1000lt važinėtų su 2000lt kainuojančiu automobiliu, jis perka auto kuri kainuoja 10000lt. O kam? Juk jis padaro tą patį darbą – pristato iš taško A į tašką B…..

  2. Blakstienu priauginimas Said,

    Teisingai pastebeta, kad lietuviai ima netgi paskolas automobiliams, o po to prasideda asaru pakalne, kai reikia remontuoti. O siaip apie automobilio patikra pries pirkima gerai parase cia http://www.varikliodiagnostika.lt ir cia galite pasiskaityti apie vairuotoju bukuma 🙂

  3. naudotoj Said,

    tikrai yra keletas geru straipsniu!

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.