Autopirkimas.lt

Patarimai perkant automobilį

Jul
22

Degalų sąnaudos.

Posted by admin

10 naudingų – ekonomiškų patarimų kaip sumažinti kuro sąnaudas.

1. Kad išvengtumėte automobilių spūsčių, pasirinkite optimalų važiavimo kelią ir laiką.
2. Automobilio padangas pripūskite pagal rekomendacijas ir reguliariai tikrinkite automobilio padangų slėgį. Taip sumažinsite degalų sąnaudas iki 3 proc. Jei slėgis padangose per mažas, jos remiasi didesniu paviršiumi, dėl to padidėja riedėjimo pasipriešinimas ir degalų sąnaudos.
3. Nepripilkite per daug alyvos. Tik tiek, kiek reikia. Didelis alyvos kiekis sumažins galią ir padidins degalų bei alyvos sąnaudos.
4. Reguliariai tikrinkite ir pakeiskite filtrus automobilyje – užsiteršęs oro filtras padidina degalų sąnaudas 0,7 l 100 kilometrų.
5. Esant galimybei važiuokite iš inercijos (atleidus gazo pedalą, bet neišjungus pavaros). Įvertinkite kiekvieno posūkio sudėtingumą, kad prieš pat jį nereikėtų staigiai stabdyti. Taip tik dildomos stabdžių trinkelės, o judant iš inercijos išnaudojama įsibėgėjimo metu išeikvota energija.
6. Perjunginėkite pavaras anksčiau, nei variklis pajus apkrovą – daugelyje dyzelinių automobilių tai reikia daryti variklio apsukoms pasiekus
2 000 aps./min., benzininių – 2 400 aps./min. Stenkitės kuo mažiau naudotis pirmąja pavara, nes tuomet sunaudojama daugiausia degalų.
7. Išmokite pasirinkti optimalų ir saugų važiavimo greitį. Mažiausiai degalų sunaudojate, kai vairuojate iki 80–90 km/val. greičiu. Važiuojant 110 km/val. greičiu, degalų sunaudojama 9 proc. daugiau, nei važiuojant 100 km/val. greičiu ir 15 proc. daugiau, nei 80 km/val. greičiu; važiuojant 130 km/val. greičiu, degalų sąnaudos gali būti net iki 25 proc. didesnės, nei pasirinkus 110 km/val. greitį.
8. Dėl padidėjusio oro pasipriešinimo ir papildomo svorio degalų sąnaudos ir CO2 emisija gali padidėti iki 10 proc. Taip pat atidarytas langas sukuria oro srautą, kurio dėka kuro sąnaudos taip pat didėja.
9. Šaltas automobilio variklis naudoja gerokai daugiau degalų, tad nepatingėkite ir trumpus atstumus geriau nueikite pėsčiomis (galioja ypač žiemą).
10. Šildomos sėdynės padidina degalų sąnaudas 0,25 l 100 kilometrų, oro kondicionierius – net iki 1-2 l 100 kilometrų. Šviesos, šildytuvas, oro pūtiklis, šildomi veidrodėliai, radijas ar CD/MP3 grotuvas didina degalų sąnaudas, tad visus nenaudojamus prietaisus išjunkite, kai jų jau nebereikia.

Add A Comment

You must be logged in to post a comment.